4 поради для гарного настрою

4 поради для гарного настрою

Є такий міф, що для творчості потрібні страждання. Як приклад згадують ван Гога чи Курта Кобейна. Однак наукові дослідження спростовують це твердження. Насправді все навпаки. У радісному стані наш мозок більш креативний та здатен розв’язувати складніші завдання. Позитивні емоції послаблюють наші шаблони мислення, розширюють наш кут зору, стимулюють бачити незвичні зв’язки між ідеями.

Отже, 4 поради для гарного настрою та креативності:

1. Глибоко вдихніть

Якщо ви знаходитеся у стані стресу або засмучені чимось, то спочатку вам слід розслабитися. лише після цього ви справді зможете почуватися позитивно. Релаксація перезавантажує вашу центральну нервову систему після стресу. Знайдіть кілька хвилин, щоб подихати глибоко та спокійно, особливо акцентуючи увагу  на видиху.

2. Заведіть щасливу звичку або краще дві

Після релаксації вам необхідно покращити свій настрій. Ось кілька перевірені способів: запишіть п’ять речей, за які ви вдячні, або запросіть на прогулянку людину, з якою вам приємно спілкуватися. Навіть якщо ви інтроверт, соціальна взаємодія – це простий засіб для психічного благополуччя. Як тільки ваш настрій підніметься, ваша креативність почне зростати.

3. Провітрюйтеся

Щасливі моменти є великими стимулами для творчості. Тож, якщо ви застрягли в офісі або вдома, працюючи над проектом, то вам треба перерватися та провітритись. Наприклад, прогулятися на природі, поплавати у водоймі, сходити на якусь виставку чи відвідати музей. Це не буде відволіканням, якщо це надихає. Це буде стимулювати вашу креативність.

4. Не відкидайте свою темну сторону

Завжди бути веселим – це не природно. Хоч загалом веселий характер сприяє новаторству, однак темні настрої теж є частиною процесу. Заперечення та уникнення негативних почуттів створює емоційне оніміння, що є найгіршим для творчості. Дослідження показали, що креативність  деяких людей розквітає після біди та боротьби, але лише в тому випадку, якщо вони були осмислені. Запишіть свій досвід або обговоріть ситуацію з другом.